אדידס

אדידס

אין מי שלא מכיר את שלושת הפסים המפורסמים של חברת אדידס אך כמה אתם באמת יודעים עליה? מה הופך אותה לחברה כל כך טובה ומוכרת ומאיפה היא מגיעה? הנה כמה דברים שלא ידעתם על אדידס כולל קצת היסטוריה.

מעסק משפחתי לחברת ענק

אדידס היא אחת מחברות הבגדים הגדולות ביותר בעולם וחברת בגדי ומוצרי הספורט השנייה בגודלה אחרי היריבה הראשונה והמושבעת, נייקי. אדידס ידועה בזכות הלוגו שלה שכעבר הפך להיות מותג כלל עולמי, מותג שאפשר לראות על חולצות רבות של כדורגלנים מפורסמים בכל רחבי העולם כולל אלו בספרד, אנגליה, איטליה וכמובן גרמניה. החברה עצמה גרמנית והיא התחילה כעסק משפחתי כאשר משפחת של משפחת דסלר שהתגוררה ליד העיר נירנברג.

המשך דרכה של אדידס

החברה תחילה התמקדה בייצור נעליים אך מהר מאוד עברה לייצור מוצרים נוספים. היא ייצרה נעליים לחיילים האמריקאים אחרי מלחמת העולם השנייה ולאחר מכן גם שינתה את שמה לשמה המוכר כיום, אדידס, שהיא קיצור של אדי דסלר, אחד מהאחים, כאשר הוא גם זה שנתן לה את הלוגו המוכר שלה שמוכר עד היום. בשנות ה-80 המשיכה אדידס לתפוס נתחי שוק גדולים יותר והפכה להיות חברה מוכרת גם בארצות הברית כאשר יותר ויותר ספורטאים שאותם מימנה כספונסרית נתנו לה חשיפה חשובה במיוחד למכירות.

שנות ה-90 והשינויים שהביאו

שנות ה-90 באופן כללי היו שנים חשובות מאוד להיסטוריה האנושית עם כמה מההמצאות החשובות ביותר והגלובליזציה שהמשיכה לפעום בכל יבשת ויבשת. חברת אדידס הפכה להיות חברה ציבורית שמונפקת בבורסה וב-1997 רכשה את חברת סלומון שמייצרת ביגוד לטיפוס הרים ולסקי, יחד עם חברת טיילורמייד שמייצרת ציוד וביגוד לגולף. בנוסף, רכשה את חברת מאביק שמייצרת הלבשה ומוצרים לרוכבי אופניים וכך למעשה השתלטה על תחומים אחרים עם ידה הארוכה.

התחרות מול נייקי

התחרות מול נייקי הפכה להיות אחד המאבקים העיקריים שלה ואולי יש לומר גם המאבק הראשי שלה. כדי להשתלט על נתח שוק גדול יותר בצפון אמריקה שבו נייקי שולטת, רכשה אדידס את חברת ריבוק המוכרת. במונדיאל 2010 הייתה היסטוריה כאשר יותר נבחרות נלבשו את מדי אדידס מאשר את מדי נייקי, כך שלמעשה אדידס יכלה לציין נקודת דרך חשובה מאוד בתחרות שלה עמה.

Over 10000+ Fans

Get Fresh Content From WPXPO

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top