דרושים בטבריה

Image

טבריה, השוכנת למרגלות הכנרת היא אחת הערים המתפתחות ביותר במדינת ישראל בשנים האחרונות, אם עד לפני מספר שנים היא הייתה ידועה אך ורק בתור העיר שבה ובקרבת מקום לה יש קברי צדיקים רבים, היום פני הדברים שונים לגמרי. בעבר הייתה נהירה דרומה לכיוון המרכז של צעירים אשר סיימו צבא על מנת שיוכלו ללמוד, לרכוש השכלה אקדמית ולהתחיל להכנס לשוק העבודה. אך בשנים האחרונות מאז הקמת המשרד לפיתוח הנגב והגליל מושקעים כספים רבים בערי פריפריה ובהן טבריה. אחד הדברים אשר פותחו רבות בשנים האחרונות הוא ההשכלה הגבוהה בעיר. בדרום הכנרת הוקמה מכללת כנרת ובשנים האחרונות פותחה רבות ונפתחו בה פקולטות חדשות, דבר אשר גיוון משמעותית את מספר התארים שניתן לעשות בה. דבר שכזה גורם לנהירת מוחות לכיוון טבריה, שכן דרושים בטבריה מרצים רבים יותר ואנשי סגל אקדמי רבים יותר, מה שבנוסף להעלאת המודעות להשכלה גבוהה בעיר, מעלה גם את רמת האוכלוסייה שגרה בעיר.

עוד דבר אשר פותח רבות בטבריה בשנים האחרונות הוא ענף התיירות, אמנם במרוצת השנים הכנרת הייתה ידועה בתור אתר תיירות לנופשים רבים בארץ אך מסביב לכנרת אתרים רבים החשובים לנצרות ובכך היה ניתן למנף משמעותית את הכלכלה בארץ וכך היה. אותם אתרים פותחו ותיירים רבים באו לפקוד אותם תודות למאמצי שיווק גדולים של המדינה וחברות התיירות. הדבר גורם לכך שדרושים בטבריה יותר חדרי מלון וכך גם נוצרים יותר מקומות עבודה לתושבי המקום. בנוסף יצירת מקומות עבודה גם מביאה לטבריה אנשים מהסביבה הקרובה כך שגם תושבי עפולה ונצרת עילית לדוגמא עברו לטבריה תודות לאפשרויות התעסוקה שבה.

בנוסף, נפתחו מסעדות רבות ומרכזי קניות רבים כמו זה שבצומת צמח, אשר הביא לטבריה מותגים רבים מעולם האוכל ומעולם ההלבשה וכדומה. דברים כאלה גם כן מייצרים מקומות עבודה רבים בעיר ולכן דרושים בטבריה יותר מנהלי מסעדות, מוכרים בחנויות. כל זאת כמובן תודות לצמיחה בתיירות ועלייה בתיירות הנכנסת של תושבי חוץ בעיר טבריה. כך הפכה טבריה מעוד עיר בפריפריה לפני כעשור לאחת הערים המובילות בצפון.

https://www.youtube.com/watch?v=4dPdTWhfTz4

Over 10000+ Fans

Get Fresh Content From WPXPO

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top